Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Rusza program Gimnastyka dla Zdrowia

Już od przyszłego tygodnia mogą rozpocząć się zajęcia gimnastyczne z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, który w naszym województwie nosi nazwę Gimnastyka dla Zdrowia.

Ten niezwykle ważny projekt umożliwiający realizację, tak bardzo potrzebnych teraz, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla najmłodszych uczniów ma w tym roku dwóch dotujących. Są to Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Sport-Lubię To! oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki tym dotacjom uda się w naszym województwie utworzyć 40 grup, które będą mogły zrealizować do końca listopada 40 godzin zajęć.

 

Wprowadziliśmy istotne novum do programu; poprosiliśmy nauczycieli prowadzących, żeby przynajmniej jedne zajęcia w semestrze odbyły się z udziałem rodziców dzieci uczestniczących w programie. Chcielibyśmy, żeby podczas tych zajęć rodzice zaznajomili się z zestawami ćwiczeń, które mogą pomóc w przezwyciężeniu kłopotów zdrowotnych dzieci, a które rodzice będą mogli z dziećmi przeprowadzać w domu, uzupełniając ofertę szkoły.

 

Zamierzamy w porozumieniu z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zaproponować prowadzącym kontynuację szkoleń wzbogacających warsztat nauczycieli.

 

Życzymy, żeby w tych 40 szkołach z 26 powiatów bez przeszkód mogły odbywać się zajęcia, które pozwolą przezwyciężyć problemy zdrowotne młodych Dolnoślązaków

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane Teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

Skip to content