Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Zakończyliśmy zawody w roku szkolnym 2020/21

Zakończyliśmy wczoraj ekspresową wersję Kalendarza Imprez Szkolnego Związku Sportowego na rok szkolny 2020/2021. Przede wszystkim chcielibyśmy bardzo podziękować tym szkołom, nauczycielom i dzieciom, które zdecydowały się przyjechać na zawody i współzawodniczyć z kolegami z innych reprezentacji.
 
Były to inne zawody niż w poprzednich edycjach, bo bardziej zależało dzieciom na jak najlepszym zaprezentowaniu się i sprawdzeniu swojej aktualnej formy fizycznej niż na „walce o wynik”. Udało się nam przeprowadzić zawody lekkoatletyczne – Drużynowe Biegi PrzełajoweTrójbój LACzwórbój LA i Szkolną Ligę LA w ramach IMS. Podajemy wyniki tych zawodów, a że korespondencyjnie prowadziliśmy klasyfikację wojewódzką są one ujęte zbiorczo jako wyniki Finału Dolnośląskiego.
 
Udało się także przeprowadzić Finały w grach: piłce nożnej dziewcząt, koszykówce 3×3 i siatkówce plażowej. Tu także na zawodach panowała świetna atmosfera, a jedną rzeczą, która przeszkadzała uczestnikom był afrykański skwar.
 
 
Żałujemy, że sporo szkół nie zdecydowało się pojechać na rozgrywki finałowe. Część rezygnowała z powodów epidemicznych, a część korzystała z możliwości trzytygodniowej rywalizacji w swoich miejscowościach i gminach; odpadał wtedy problem z dojazdem do innej miejscowości.
 
 
Mamy nadzieję, że od września wróci wszystko do normy i będziemy spotykać się w zwyczajowych ilościach uczestników na stadionach i salach gimnastycznych.
 
 
Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Współorganizatorom imprez wśród których są nasi wieloletni Współpracownicy: MKS Karkonosze-Sporty Zimowe, MOS i SP 15 Jelenia Góra, MDK Lubań, Powiatowe SZS w Polkowicach i Świdnicy, AWF Wrocław, MOS Zgorzelec, Legnicki SZS. Ale pozyskaliśmy także nowych, świetnych Przyjaciół Sportu Szkolnego: GOSiR Twardogóra, OSiR Świdnica, OKiS Leśna, Szkoły Podstawowe w Leśnej, Pisarzowicach, Nr 1 w Lubaniu, Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, GCS Trzebnica, Starostwo Powiatowe i Ośrodek „Nad Stawami” w Bolesławcu. 
 
Wszystkim Organizatorom serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej ekspresowej wersji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska
Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane Teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content