Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

24 września odbędzie się siódma edycja EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO (ESSD) w Polsce. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!

W tym roku Szkolny Związek Sportowy dołącza jako partner tego wydarzenia, aby wspierać aktywność sportową w szkołach!  W Polsce to wydarzenie organizowane jest przez Fundację V4Sport przy aktywnym udziale AKADEMII KROKIETA I LAMY, której misją jest tworzenie EDUKACJI W RUCHU.

Na zorganizowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego składa się zaledwie kilka kroków:

1. Zarejestruj swoją szkołę lub wybraną klasę, uzupełniając formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/Q5pGAjBbMyB1PaSE7
2. Zorganizuj dowolną formę wydarzenia sportowo – ruchowego z udziałem uczniów w swoich szkołach (minimum 120 minut). Dla klas I-III Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online.
3. Stwórz krótki raport zorganizowanej akcji – opisz ją w kilku zdaniach, załącz 5 zdjęć i wyślij na  adres edss@v4sport.eu.

 

Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”.
Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są nieoczywiste przestrzenie do ruchu. Możecie wykorzystać szkolne korytarze, schody, klasy lekcyjne czy przyszkolne tereny zielone.
Bawcie się, skaczcie, biegajcie, grajcie w gry zespołowe i koniecznie uwiecznijcie to na zdjęciach oraz filmach, bo na najbardziej aktywne szkoły czekają nagrody!

 Wśród nagród:

  • darmowe dostępy do Akademii Krokieta i Lamy dla najbardziej aktywnych szkół podczas tegorocznego ESSD,
  • bony zakupowe do sieci sklepów Decathlon dla nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze wydarzenia,
  • live dla dzieciaków z Mery z Kamery za najlepszą relację z wydarzenia
  • oraz szkolenie online dla nauczycieli „Jak wykorzystać elementy ćwiczeń relaksacyjnych na lekcjach w/f-u?” za wyróżnienie się we wszystkich trzech powyższych kategoriach.

 

Śledźcie wydarzenie EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO 2021 na facebook’u fundacji, dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/1w9HsbOo9, aby być na bierząco!

 

RAZEM DLA ZDROWEGO ROZWOJU DZIECI!

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane Teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content