Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Dolnośląska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego i programu Sprawny Dolnoślązaczek

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Oleśnicy odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w województwie dolnośląskim. Zainaugurowaliśmy także program Sprawny Dolnoślązaczek w roku szkolnym 2021/22.

 

Na niezwykle barwnej uroczystości nie zabrakło znakomitych gości, dolnośląskich Mistrzów Sportu, m.in Roberta Sobery, Łukasza Krawczuka, Natalii Widawskiej i Pauliny Kubis, a przede wszystkim nie zabrakło dzieci i młodzieży. Spotkali się bowiem na Stadionie i dzieci z klas I oleśnickich szkół, które rozpoczynają swoją przygodę ze Sprawnym Dolnoślązaczkiem jak i ich starsi koledzy z najlepszych 6 szkół w klasyfikacji ubiegłorocznego Współzawodnictwa w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Nasi Laureaci otrzymali specjalne statuetki oraz bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego

 

Były piękne pokazy taneczne i sportowe, najmłodsi mieli swoje Lekcje z Mistrzem, które prowadzili zaproszeni znakomici lekkoatleci, a reprezentacje najlepszych szkół wystartowały w, po raz pierwszy rozgrywanym, Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych. Zmagania w sztafetach 4 x 100, szwedzkiej i mieszanej 4 x 200 były naprawdę bardzo zacięte.

 

A ponieważ medalami, dyplomami i koszulkami Mistrzów Dolnego Śląska szkoły podzieliły się w miarę sprawiedliwie, to mamy nadzieję, że wszyscy wyjeżdżali z Oleśnicy bardzo zadowoleni.

 

A jak było….., zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku zamieszczonych na stronach oleśnickich redakcji Dolnośląska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO] – Oleśnica – MojaOlesnica.pl i Sportowy rok szkolny wystartował w Oleśnicy – olesnica24.com – Oleśnica i powiat oleśnicki – aktualne wiadomości

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane Teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content