Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Imprezy sportowo-rekreacyjne Szkół Promujących Aktywny Styl Życia

W ostatnich dniach odbyło się sześć specjalnych imprez sportowo – rekreacyjnych. Specjalnych, bo radosnych, świątecznych, z medalami i słodyczami dla wszystkich. Odbyły się one w 6 szkołach, które uzyskały tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu „Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia”.

 

Zdobycie tego tytułu to także możliwość przeprowadzenia specjalnej imprezy sportowej dla wszystkich uczniów, które dofinansowaniem w wysokości 5.000 zł wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wystarczyło i na imprezy i na ciekawy nowy sprzęt sportowy, który na pewno będzie dobrze wykorzystany w szkołach.  

 

Taka impreza odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Prochowicach. Jak zobaczycie na filmie wzięli w niej udział prawie wszyscy uczniowie szkoły. Bawili się świetnie pod okiem doskonałych nauczycieli wychowania fizycznego, których wspierały prochowickie „Zołzy” – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które same pokazały dzieciom jak pokonywać specjalne tory przeszkód.
Jak widać na filmie warunki do pracy w sali gimnastycznej bardziej niż marne (na szczęście boiska zewnętrzne świetne), ale liczy się pomysł, zaangażowanie nauczycieli, rodziców i sponsorów, wielka przychylność dyrekcji i mogą dziać się rzeczy wielkie.

 

Brawo dla całej społeczności prochowickiej „dwójki” – Szkoły Promującej Aktywny Styl Życia. A jak się bawili i uczestnicy i dzieci zobaczenie na drive.google.com/file/d/1KNs3o6U2Iy3pq4b8L0np_KnuHZuPIGdI/view

 

Relacje z pozostałych imprez wkrótce

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane Teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content