Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Ostatnie zawody na śniegu w 2022 roku

Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że uda się nam w tym roku przeprowadzić zawody w sportach zimowych, ale najpierw dzięki uprzejmości Biegu Piastów i Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka oraz wielkiej pomocy MKS Karkonosze-Sporty Zimowe Jelenia Góra udało się przeprowadzić Finał Biegów Narciarskich. Potem inicjatywa Piotra Kunysza, SITS i AZS AWF Wrocław i udało się w Zieleńcu przeprowadzić zawody snowboardowe. A wczoraj 2 kwietnia na Czarnej Górze dzięki wielkiemu wsparciu Rodziców z Klubu Narciarskiego Sudetia SKI Team i uprzejmości Czarna Góra Ski Resort odbyły się zawody narciarstwa zjazdowego.

Jeszcze kilka dni wcześniej, gdy ubraliśmy się w krótkie rękawy nie mogliśmy przewidzieć, że aura po raz kolejny zaskoczy….. A wczoraj była minusowa temperatura, świeży opad śniegu i dobre warunki do organizacji zawodów (choć mgła trochę przeszkadzała). Nie na tyle jednak żeby prawie 130 zawodników z kilkudziesięciu szkół z terenu całego Dolnego Śląska nie przyjechało na Czarno Górę i nie pojechało slalomu giganta ustawionego przez trenerów Sudetii.

Wszystko to pod czujnym okiem dużej ilości rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy…… a było co oglądać bo niektóre przejazdy to najwyższy poziom. To cieszy, ale nas cieszy przede wszystkim, że w zawodach najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z roczników 2009 i młodsi, także ci z klas I i II szkół podstawowych. To dobry prognostyk na następne lata.

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla nowych, dla Szkolnego Związku Sportowego, instytucji i osób organizujących zawody. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy w następnych latach.

Wyniki indywidualne i drużynowe narciarstwa alpejskiego i snowboardu znajdziecie tutaj https://drive.google.com/file/d/1wEfb8cGXmuSqvK1B7lcEK9syu_GjV9px/view?usp=sharing

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content