Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

A może korfball…?

Ponad 70 nauczycieli z całego województwa wzięło udział w dzisiejszej konferencji szkoleniowej „A może korfball….?”.

Spotkanie szkoleniowe, którego organizatorami byli: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Polski Związek Korfballu i Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” odbyło się w Hali Wielofunkcyjnej AWF.

Ciekawi i kompetentni wykładowcy najpierw wprowadzili w tajniki tej zdobywającej coraz większą popularność gry oraz jej sędziowania, a potem odbyły się zajęcia praktyczne prowadzone przez Gości konferencji z Holandii.

Wielu nauczycieli chyba przekonało się do wprowadzenia tej gry do swoich lekcji wf, szczególni, że jest jedną z niewielu rozgrywanych koedukacyjnie. Pewnie przeszkodą będą dość wysokie koszty zakupu koszy, ale w rozmowie z Prezes Polskiego Związku Korfballu dowiedziałem się, że Związek będzie czynił starania o zakup tańszego sprzętu oraz, że zastanawia się nad umożliwieniem wypożyczenia koszy szkołom, np na pół roku. Będziemy monitorowali sytuację i jeżeli taka możliwość pojawi się to zawiadomimy Was o tym.

Przeprowadziliśmy także rozmowę na temat ew. wprowadzenia korfballa do programu Sprawny Dolnoślązaczek i wiele wskazuje na to, że już podczas jesiennych konferencji praktycznych programu korfball zagości jako dyscyplina alternatywna.

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content