Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Festyn Rodzinna Strefa Aktywności

Kto nie był niech żałuje……..
 
Na Festyn Rekreacyjny RODZINNA STREFA AKTYWNOŚCI, którego Patronem i Sponsorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki przybyło grubo ponad 500 osób.
Przede wszystkim byli to młodzi piłkarze, którzy uczestniczyli w DOLNOŚLĄSKIM MUNDIALU, specjalnym turnieju w którym tak jak w „dorosłym” Mundialu uczestniczyły 32 drużyny, u nas dziewcząt i chłopców. Ale oprócz piłkarzy licznie pojawili się również członkowie ich rodzin, a także entuzjaści aktywnego wypoczynku.
Festyn podzielony był na 4 strefy:
W strefie SPORT oczywiście dominowała piłka nożna. Obejrzeliśmy 64 świetne i bardzo zacięte mecze. Wszystkim uczestnikom należy się wielkie uznanie, bo walka i emocje były przeogromne. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w meczu finałowym spotkały się drużyny Belgii ( WKS Śląsk Wrocław II) i Senegalu ( Zenit Międzybórz). Górą piłkarze Belgii. Natomiast w meczu o brązowe medale Polska ( UKS APR Kalisz) wygrała z Portugalią (GKS Kamień II). A może by tak powtórka wyników w dorosłym Mundialu. Brąz dla Polski – bierzemy w ciemno
W strefie REKREACJA, której organizatorem był Wrocławski SZS ruch trwał przez cały turniej. Kto nie grał meczu mógł spróbować swoich sił w strzałach na celność na specjalnym dmuchańcu, takich samych zawodach w dart, meczach 1 x 1 w specjalnym dmuchanym boisku i turniejach popularnych „piłkarzyków”
W strefie ZDROWIE pełne ręce roboty mieli pracownicy naukowi AWF Wrocław, którzy przeprowadzali pomiary i badania motoryczności wszystkich chętnych, składu ciała i inne. Kilkaset osób skorzystało z tych badań, a każda z nich otrzymała komplet wyników na specjalnym formularzu .
W ramach tej strefy odbyły się także pokazy i degustacje zdrowej żywności, a wszyscy zajadali się produktami przygotowywanymi bez cukru i tłuszczu.
A w strefie WIEDZA odbywały się konkursy wiedzy na temat sportu i ekologii.
Mamy mnóstwo zdjęć, znajdziecie je na naszym prfili FB; gościliśmy także Kurta Strubbe ze Sportgame, który nakręcił specjalny materiał możecie go zobaczyć na https://www.youtube.com/watch?v=Ip6LI81YJgg
Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki, Zarządowi i Trenerom 1KS Ślęza, pracownikom AWF Wrocław oraz Kolegom z Wrocławskiego SZS za wielką pomoc w przeprowadzeniu Festynu.
A na jedynym dzisiaj zdjęciu, które Wam pokazujemy najlepsze 4 drużyny Dolnośląskiego Mundialu
Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content