Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Poznaliśmy Laureatów Konkursu AKTYWNA SZKOŁA 2022

Po raz drugi mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu AKTYWNA SZKOŁA. 

W 2021 roku patronat nad konkursem miało Województwo Dolnośląskie, w tym roku otrzymaliśmy specjalny patronat z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Otrzymaliśmy 35 niezwykle ciekawych sprawozdań z działań szkół służących aktywizacji młodych Dolnoślązaków. Te działania są zdecydowanie ponadstandardowe, a niektóre rozwiązania, gdyby przyjęły się w naszej szkolnej rzeczywistości, mogłyby przyczynić się do poprawienia zdrowia i sprawności fizycznej uczniów dolnośląskich szkół i ich rodziców.

Pokażemy Wam już niedługo te sprawozdania na stronie Dolnośląskiego SZS w specjalnej zakładce Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia.

Komisja Konkursowa składająca się z członków Zarządu SZS i Koordynatorów Powiatowych SZS miała niełatwe zadanie, bo ciekawych rozwiązań nie brakowało. Postanowiliśmy więc oceniać każde sprawozdanie w skali od 1 do 10, a następnie podsumowaliśmy wyniki i wyliczyliśmy średnią ocen.

Te wyniki są o tyle ważne, że najlepsze 3 szkoły w kategorii: szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa i mała szkoła otrzymują specjalne nagrody w postaci sfinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki festynu rekreacyjnego kończącego tą edycję Konkursu.

Postanowiliśmy także przyznać 5 wyróżnień szkołom, które otrzymają bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez Województwo Dolnośląskie.

Uważamy jednak, że wszystkim szkołom, które przystąpiły do tej finałowej rozgrywki AKTYWNEJ SZKOŁY należą się gratulacje i podziękowania za pomysły, realizacje, zaangażowanie nauczycieli i uczniów, współpracę z rodzicami i instytucjami.

Na pewno kultura fizyczna i sport w tych AKTYWNYCH SZKOŁACH jest ważna, a zdrowie i sprawność fizyczna uczniów tych szkół wynagrodzi starania osób, które uczą w nich i pomagają w aktywizacji dzieci.

Tutaj wyniki konkursu AKTYWNA SZKOŁA 2022 https://drive.google.com/file/d/189yDw7S85VJg4Mh-wqSkFmdZ8QSNoxnq/view?usp=sharing

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content