Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Mamy nowych Młodzieżowych Sędziów Sportowych

Od września w całej Polsce trwa program szkoleń Młodzieżowych Wolontariuszy Sportu Szkolnego. 

Świetny program, który jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, ma szansę być przełomem w szkoleniu młodzieżowych wolontariuszy, którzy będą mogli pomóc przy organizacji szkolnych i międzyszkolnych imprez sportowych.

W ramach tego programu rozpoczęliśmy szkolenie Młodzieżowych Sędziów Sportowych, którego zwieńczeniem są trzydniowe obozy na których podsumowujemy pracę młodzieży i nauczycieli w szkołach. Podczas tych obozów młodzież ma możliwość pracy z sędziami związkowymi, którzy weryfikują wiedzę uczestników i przeprowadzają końcowe egzaminy; teoretyczne i praktyczne.

Jako pierwszy odbył się w zaprzyjaźnionym z nami Ośrodku Banderoza w Głuchołazach obóz Młodzieżowych Sędziów Sportowych Lekkiej Atletyki. Spotkali się na nim uczniowie z 6 grup, które działają w Jeleniej Górze, Lubaniu,  Lubinie, Legnicy, Olszynie i Zgorzelcu. Przepracowali, pomimo niezbyt sprzyjającej aury, te trzy dni bardzo intensywnie na zajęciach na stadionie, wykładach i sali gimnastycznej. Ale co najważniejsze okazało się, że są świetnie przygotowani do końcowego egzaminu. Pytania egzaminu teoretycznego były bardzo szczegółowe, ale wszyscy uczestnicy  poradzili sobie z nimi i miło nam donieść, że w województwie dolnośląskim mamy prawie 70 Młodzieżowych Sędziów Sportowych, którzy poradzą sobie z prowadzeniem zawodów lekkoatletycznych. Mamy nadzieję, że organizatorzy z tych miejscowości będą korzystać z wiedzy nowych MSS.

Wszyscy uczestnicy zakończonego obozu otrzymali specjalne koszulki Młodzieżowego Sędziego i legitymacje poświadczające ich umiejętności.

Gratulujemy młodzieży. Dziękujemy nauczycielom, którzy wykonali świetną robotę w szkołach. Dziękujemy naszym wykładowcom z Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki Franciszkowi Waszkiewiczowi i Andrzejowi Sieradzkiemu. Dziękujemy Marcinowi Buczkowskiemu z LO III Wrocław, który był kierownikiem obozu oraz Załodze Banderozy, która, po raz kolejny, gościnnie nas przyjęła.

Dziękujemy przede wszystkim Ministerstwu Edukacji i Nauki; warto inwestować w naszą młodzież – ma w sobie wielki potencjał.

A na zdjęciu świeżo upieczeni Młodzieżowi Sędziowie Sportowi województwa dolnośląskiego. 

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content