Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

 Festyn Aktywnej Szkoły w Szkole Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich

Szkoła Podstawowa im. gen Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy „ Dolny Śląsk”, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i otrzymała tytuł „Aktywnej Szkoły”. W konkursie wzięły udział 35 szkoły z terenu województwa dolnośląskiego. Szkoła w Ołdrzychowicach Kłodzkich wykazała się ponadstandardowymi działaniami z zakresu sportu, rekreacji oraz zdrowego stylu życia, skierowanymi do uczniów i ich rodziców. Nagrodą w konkursie było sfinansowanie imprezy o charakterze sportowo – rekreacyjnym dla uczniów Szkoły.

W dniu 7.12.2022 r. w szkole odbyły się „Mikołajki na sportowo”, które zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z nagrody dla laureata Konkursu w kwocie 5.000 zł.

Do wspólnej zabawy zostali również zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Szalejewa Górnego. W programie imprezy byłA m.in. olimpiada zimowa, poszukiwanie prezentu od św. Mikołaja, quiz wiedzy, malowanie twarzy w motywach świątecznych i zimowych, skręcanie balonów. Niewątpliwa atrakcją była „ścianka”, gdzie można była na tle świątecznych postaci wykonać pamiątkową fotografię.  Na koniec imprezy na każdego uczestnika czekał poczęstunek: porcja pysznego, zdrowego ciasta marchewkowego i popcornu.   

Gratulacje należą się nauczycielowi wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich Panu Dawidowi Natkańcowi, który w ogromnej mierze przyczynił się do zdobycia nagrody „Aktywnej Szkoły” przez placówkę, a także zorganizował „Mikołajki na sportowo”.

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content