Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt i chłopców

Jako pierwsi (15.03) swój finał rozgrywali chłopcy w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Piotra Wysockiego 11a w Wałbrzychu.

Losowanie zestawiło ze sobą w pierwszym półfinale mistrzów strefy Jeleniogórskiej oraz mistrzów strefy Wałbrzyskiej. Po bardzo zaciętym pojedynku awans do finału wywalczyli chłopcy z IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Drugi półfinał pomiędzy mistrzami strefy Wrocławskiej i mistrzami strefy legnickiej skończył się pewnym zwycięstwem drużyny II Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzył się Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Głogowa oraz Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca rozstrzygnął, że brązowe medale trafiły do zespołu ze Zgorzelca.

W finale lepsi okazali się reprezentanci II Liceum z Wrocławia. 

 

Niespełna tydzień później, bo 21.03 na boisko w hali sportowej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wybiegły reprezentacje dziewcząt. 

Pierwszy półfinał miał szalony przebieg, ale ostatecznie mimo celnego rzutu za trzy na równo z syreną zawodniczki z II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze, ze zwycięstwa cieszyły się reprezentantki VII Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia. W drugim półfinale gospodarze turnieju finałowego czyli dziewczęta z Zespołu Szkół z Polkowic wygrały z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych z Ziębic.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła szkoła z Jeleniej Góry, a po tytuł mistrzyń Dolnego Śląska sięgnęły dziewczęta z VII Liceum z Wrocławia.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom bardzo gratulujemy wyników oraz chęci rywalizacji do samego końca. Wszyscy zostawili kawał serca na parkiecie i przełożyło się to na mecze stojące na naprawdę wysokim poziomie.

Dziękujemy również wszystkim, którzy razem z nami współorganizowali oba turnieje, obsadzie sędziowskiej, opiece medycznej oraz w szczególności P. Marcie Błażyńskiej i P. Kamili Kowalczyk z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz P. Zdzisławowi Waneckiemu z Zespołu Szkół Polkowice.

Komunikat końcowy obu turniejów finałowych: https://docs.google.com/document/d/1FNFxqnrn2zt-yUKSsNLDFNIzE1yIFids/edit?usp=sharing&ouid=113520000765679361572&rtpof=true&sd=true

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1uTLLAp9DGbykcNmk2RQv4TgLFrwUviMS?usp=sharing

 

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content