Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Dolnośląski Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej

W piątek 29.09.2023 r. w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej p.t. ” 70 lat dla Szkoły, Zdrowia, Sportu”, który był okazją do zaprezentowania dokonań Szkolnego Związku Sportowego na Dolnym Śląsku .

Znakomici Goście; między innymi Krzysztof Maj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, Andrzej Rokita – Rektor AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Wojciech Biliński – dyrektor Departamentu UMWD, Ewa Szczęch z Urzędu Miejskiego Wrocławia i Arkadiusz Zagrodnik – prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu, ale także nasi Przyjaciele Samorządowcy, Nauczyciele i Trenerzy oraz nasi Koledzy, z którymi wspólnie organizujemy działania SZS na Dolnym Śląsku wspólnie przeżywali wydarzenia Sejmiku.

Najpierw pokazaliśmy Gościom naszą wizję Festynu Sportowo – Rekreacyjnego dla najmłodszych, a wzięły w nim udział dzieci z 4 szkół uczestniczących w programie Sprawny Dolnoślązaczek: SSP 46 Wrocław, SP Kiełczów, SP 8 Oleśnica i SP 2 Twardogóra. Program festynu przygotowali pracownicy naukowi AWF Wrocław, a dziećmi opiekowali się Młodzieżowi Organizatorzy Sportu z SP 32 Wrocław i LO III Wrocław.

Potem z naszymi Gośćmi wspominaliśmy najważniejsze chwile z działań SZS w ostatnich 70 latach i przypominaliśmy o naszych najważniejszych programach i dokonaniach. Była także prelekcja Dominika Tomczyka o jego drodze od zawodów szkolnych do reprezentacji Polski oraz wykład dr Reginy Kumali z AWF Wrocław o roli nauczyciela wychowania fizycznego w zmieniającej się rzeczywistości szkół.

Była też okazja do podziękowania naszym Gościom za ich wielkie serce, oddanie i pracę dla dobra sportu najmłodszych. 

Wyróżniliśmy sporo osób, ale chcielibyśmy wspomnieć tu tylko kilka z nich:

Medale Przyjaciel Sportu Szkolnego otrzymali : pani Sylwia Bielawska – Wiceprezydent Wałbrzycha, pan Tadeusz Krzakowski – Prezydent Legnicy i pan Wojciech Biliński – dyrektor Departamentu Sportu i Infrastruktury Sportowej UMWD.

Miło jest nam poinformować, że Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała na uroczystości pani Katarzyna Bandyk – koordynator powiatu kamiennogórskiego i członek Zarządu SZS, a odznaki  Za Zasługi dla Sportu przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki otrzymali: pan Bogusław Dolata – długoletni koordynator SZS z Legnicy i przewodniczący GKR SZS, Zenon Król – propagator narciarstwa biegowego z Kamiennej Góry, członek WKR SZS Dolny Śląsk, Wojciech Legieć z Powiatowego SZS w Kłodzku i Krzysztof Waszkiewicz – nauczyciel I LO w Legnicy.

Dolnośląski Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej mógł odbyć się dzięki dotacji ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Województwa Dolnośląskiego. Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z Sejmiku, który przygotowała redakcja SPORTGAME; znajdziecie go na https://www.youtube.com/watch?v=PlaRZ50tUBO oraz galerii zdjęć, którą zamieszczamy na naszym profilu FB.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Osobom organizującym Sejmik za możliwość spotkania osób dla których lata pracy dla Szkoły, Zdrowia, Sportu są życiową pasją.

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content