Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko

Ministerstwo Sportu i Turystyki zainaugurowało w październiku akcję edukacyjną w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy – „Sportowa przygoda z Detektywem Zdrówko”, której głównym organizatorem jest Instytut Sportu. Jest to cykl spotkań edukacyjnych z uczestnikami Programu  SKS, podczas których dzieci poznają zasady zdrowego trybu życia i trenują pod okiem gwiazd sportu. Ma to być impreza cykliczna i podejmować ważne problemy dotyczące zdrowia i aktywności fizycznej najmłodszych. 

W województwie dolnośląskim w tym tygodniu festyny odbyły się w: Chojnowie, Wrocławiu i Świdnicy a w piątek Detektyw Zdrówko zawitał do hali OKR Atol w Oleśnicy. W dwóch turach Festynu wzięły udział  reprezentacje 7 oleśnickich szkół podstawowych. Uczestników pierwszej tury witała wiceburmistrz Edyta Małys- Niczypor, a drugiej – przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Aleksander Chrzanowski.

Gościem specjalnym była gwiazda sportu Sofia Ennaoui – lekkoatletka, finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 r. na tym dystansie. To ona przeprowadziła rozgrzewkę przy muzyce z udziałem młodych oleśnickich sportowców.

Super ciekawa dla uczestników impreza, a dodatkowo wszystkie uczestniczące szkoły otrzymały worek prezentów sportowych ufundowanych przez Orlen, który jest partnerem akcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z Festynu, który zamieściła zaprzyjaźniona z nami redakcja portalu Oleśnica24.com

Znajdziecie je na http://www.olesnica24.com/artykul/19345,sportowe-zabawy-z-detektywem-zdrowko-wideo-zdjecia 

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content