Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Pożyteczne wywiadówki z kultury fizycznej

W dwóch szkołach: Szkole Podstawowej Nr 1 w Miliczu i Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyły się wywiadówki z kultury fizycznej programu Sprawny Dolnoślązaczek.

To szczególne spotkania rodziców, którzy chcieliby zdobyć dodatkową wiedzę na temat przeciwdziałania problemom zdrowotnym ich dzieci oraz sposobów zapobiegania tym problemom.

W Miliczu i Marcinowicach rozmawialiśmy z rodzicami na temat przeciwdziałania nadwadze i otyłości u dzieci poprzez zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

Wykładowcami na tych wywiadówkach były: dr Anna Broniecka oraz dr Małgorzata Kałwa z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Najpierw rodzice wysłuchali wykładu na temat zdrowego odżywiania się, a w tym czasie dzieci miały specjalne zajęcia sportowo-rekreacyjne. A następnie odbyły się wspólne zajęcia, rodziców i dzieci, które cieszyły się ich ogromnym zainteresowaniem. Z przyjemnością obserwowaliśmy wielkie zaangażowanie, zwłaszcza rodziców, którzy wspaniale bawili się z dziećmi. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże w częstszym wspólnym sportowaniu się, które posłuży zachowaniu zdrowia i tężyzny fizycznej i dzieci i rodziców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wywiadówek oraz naszym Wykładowczyniom z AWF Wrocław, a inne szkoły, które chciałyby zorganizować podobne spotkania zapraszamy do kontaktu ze Szkolnym Związkiem Sportowym

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content