Szkolny Związek Sportowy

Dolny Śląsk

Radosne zakończenie uroczystości 70 lecia Szkolnego Związku Sportowego na Dolnym Śląsku

W 2023 roku Szkolny Związek Sportowy obchodził 70 rocznicę swojego powstania.

Z tej okazji odbyło się wiele oficjalnych i mniej oficjalnych uroczystości, które przypominały o Jubileuszu.

Na Dolnym Śląsku obchodziliśmy oficjalnie obchody 70 lecia podczas uroczystego Dolnośląskiego Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej, który pod koniec września odbył się we wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. 

Nie zabrakło także jubileuszowych akcentów podczas Ogólnopolskiego Sejmiku, który odbył się w Jakuszycach.

W wielu miastach odbywały się lokalne spotkania najbardziej zasłużonych dla sportu szkolnego osób połączone z wręczeniem najbardziej zasłużonym nauczycielom i trenerom odznaczeń państwowych i resortowych oraz specjalnych medali 70 lecia.

Odbyło się także kilka imprez sportowo-rekreacyjnych upamiętniających tą rocznicę.

A najbardziej chyba radosna była chyba impreza kończąca nasze obchody. Odbyła się w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry. Na zaproszenie Dyrekcji tej szkoły i naszych Kolegów z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Kamiennej Górze na specjalną imprezę Mikołajkową zjechali uczniowie klas I -III z okolicznych szkół.

Były ogromne emocje, fantastyczny doping, wielkie zaangażowanie dzieci i opiekunów, wspaniałe nagrody dla wszystkich i wielka, wielka radość wszystkich uczestników imprezy.

Powiedzieliśmy sobie na niej, że tak powinny wyglądać wszystkie kolejne imprezy Szkolnego Związku Sportowego w następnych 70 latach.

Dziękujemy .Wicestaroście kamiennogórskiej pani Małgorzacie Krzyszkowskiej, Dyrekcji i Nauczycielom i Młodzieżowym Organizatorom Sportu z SP Pisarzowice oraz pani Katarzynie Bandyk i Jej kolegom z MOS Kamienna Góra za wspaniały finisz obchodów 70 lecia SZS na Dolnym Śląsku.

Dużą ilość zdjęć i filmiki z imprezy znajdziecie na https://czadrow24.pl/powiatowy-turniej-gier-i-zabaw-mikolaj-na-sportowo-2, na https://powiatowa.info/artykul/dominacja-sp2/1207004 i na https://kamienna-gora.pl/aktualnosci/139-powiatowy-turniej-gier-i-zabaw-mikolaj-na-sportowo.html

Dolnośląski Eurofit
Gimnastyka Dla Zdrowia
Sprawny Dolnoślązaczek
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia
Współzawodnictwo Sportowe Szkół

Dane teleadresowe

50-259 Wrocław ul. Borowska 1-3
tel./fax (071) 367 33 15
e-mail: szs@sport.wroclaw.pl
Konto bankowe 22 1160 2202 0000 0001 8848 1011
NIP: 899 21 48 683
REGON: 930420096

SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK

© SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY DOLNY ŚLĄSK, WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Skip to content