W Zgorzelcu na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w ramach Finału Dolnośląskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji w biegach, skokach i rzutach przystąpiło uczniowie z ponad 60 szkół z całego Dolnego Śląska.
Wierzymy, że Józef, nasz nieodżałowany Kolega i Mentor patrzył z góry i był dumny z młodzieży z Dolnego Śląska startującej w tych zawodach
Program obejmował pełną gamę konkurencji: od sprintów (100 m, 300 m), przez biegi średnie (600 m, 1000 m, 2000 m), płotki (80 m ppł / 110 m ppł, 300 m ppł), skoki (w dal i wzwyż), rzuty (kula, dysk, oszczep), aż po sztafety — 4×100 m i sztafetę szwedzką.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!
Wielkie podziękowania dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zgorzelcu oraz dla osób zarządzających Stadionem Miejskim w Zgorzelcu za, jak zwykle, wielką pomoc w organizacji zawodów.
Gratulacje także dla, obchodzącego w dniu zawodów urodziny, Damiana Kordasiewicza, który kontynuuje dzieło Józefa Wiatrowskiego i innych wielkich trenerów i organizatorów lekkiej atletyki w Zgorzelcu.
Pełne wyniki zawodów – dziewczęta https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NPWPwOvrE_eKf7j1BJQn08sUqSw-9bJH/edit?usp=sharing&ouid=113520000765679361572&rtpof=true&sd=true
chłopcy https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ku2DTLEGu2Yzf0ztE2xcQpJVL5FFgqaW/edit?usp=sharing&ouid=113520000765679361572&rtpof=true&sd=true